Metody mocowania flag

Z flagami możemy spotkać się w wielu miejscach. Często powiewają one na fasadach budynków użyteczności publicznej, szkołach lub biurach, ale również pojawiają się na prywatnych domach, szczególnie podczas obchodzenia różnego rodzaju świąt. Żeby flaga mogła zostać wykorzystana, należy odpowiednio ją zamocować. W tym celu stosowane są uchwyty flagowe lub też w niektórych przypadkach stojaki do flag. Kiedy warto je zastosować i z jakimi asortymentem tego rodzaju produktów można się spotkać? Na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania konkretnego rozwiązania?

uchwyt flagowy

Uchwyty flagowe - kiedy stosujemy?

Flagi wykorzystywać można dla osiągnięcia różnego rodzaju celów. W niektórych przypadkach są one po prostu nośnikiem przekazu reklamowego, służą do działań promocyjnych lub reklamowych. Bardzo często spotkać można się także z flagami państwowymi. Obecnie nie tylko placówki państwowe, ale coraz większa ilość osób prywatnych, decyduje się na umieszczanie ich na swoich budynkach. W zależności od potrzeb flagi mogą być montowane okresowo lub na stałe. Wszystko uzależnione jest od tego, jaką funkcję będą one pełnić. Do jednej z najpopularniejszych metod montażu, oprócz wykorzystania masztów flagowych, należą uchwyty flagowe. Te niewielkie elementy służą do mocowania flagi. W swojej konstrukcji posiadają niewielką rurę, w której umieszcza się trzonek flagi. Uchwyty flagowe wykorzystuje się przede wszystkim na budynkach, blokach i domach. Doskonale sprawdzają się one do ekspozycji flagi podczas obchodów świąt narodowych.

Uchwyty flagowe - rodzaje

Uchwyty przeznaczone na flagę, najczęściej wykonane są z metalu. Żeby cieszyć się niezawodnością przed długie lata, warto zdecydować się na stal nierdzewną. Dodatkowo uchwyty mogą różnić się od siebie ilością ramion. Jednoramienne służą do umieszczenia w nich wyłącznie jednej flagi, natomiast wieloramienne, dają możliwość zamontowania kilku flag. Przy dokonywaniu wyboru, należy również zwrócić uwagę na sposób montażu uchwytu. Mogą być one mocowane między innymi do fasady budynku. Spotkać można się jednak również z uchwytami flagowymi na słup.

 Firma Reklama 3000 oferuje w swoim bogatym asortymencie aluminiowe uchwyty do flag w wersji jednoramiennej, które nabyć można w różnych wariantach kolorystycznych. Skorzystać można także z produktów przeznaczonych do montażu na elewacjach. Uchwyty w kształcie herbu lub rombu, nabyć można w wariantach jedno, dwu lub trójramiennych. Dodatkowo skorzystać można także z uchwytu służącego do montażu na słupie. To bardzo uniwersalne rozwiązanie, za pomocą którego w szybki i prosty sposób można umieścić flagę na każdym rodzaju słupa.

Stojaki do flag - gdzie używamy?

Z flagami można spotkać się również we wnętrzach budynków. W takim przypadku do ich umieszczenia często wykorzystywane są stojaki do flag. Te stylowe produkty doskonale sprawdzają się na przykład w gabinetach. W zależności od konkretnego modelu, mogą być one przeznaczone do umieszczenia jednej lub nawet kilku flag. Wszystko uzależnione będzie głównie od charakteru instytucji, w której zostanie zastosowane takie rozwiązanie.

Dlaczego warto skorzystać ze stojaków? Z całą pewnością flaga w pomieszczeniach biurowych dodaje większego prestiżu. Wyeksponowana w odpowiedni sposób budzi szacunek i respekt. Ponadto flagi państwowe lub znajdujące się w biurach flagi instytucji, podkreślają przywiązanie właściciela do określonych wartości patriotycznych lub tych reprezentowanych przez daną firmę. Warto wybierać stojaki do flag charakteryzujące się jak najwyższą jakością, bowiem stojak stanowi integralną część flagi oraz jej dopełnienie.

Rodzaje stojaków do flag

Na rynku znaleźć można różnorodne stojaki do flag. W ofercie firmy Reklama 3000 nabyć można stojaki wykonane z materiałów takich jak mosiądz, drewno lub kamień. Kamienne stojaki przeznaczone mogą być do umieszczenia od jednej, do nawet pięciu flag. Produkty wykonane z drewna to doskonały wybór dla wszystkich osób ceniących sobie estetyczne rozwiązania. Świetnie podkreślą one charakter każdego gabinetu i urzędu. Uniwersalnym wyborem będzie odporny stojak wykonany z metalu. Można je nabyć zarówno w wersjach błyszczących, lakierowanych, jak również matowych i satynowych. Na uwagę zasługuje również ich wysoka jakość. Zastosowanie wysokiej klasy materiałów, pozwala na zachowanie ich dobrych parametrów przez wiele kolejnych lat ich użytkowania.