Flaga na maszt – czyli jak wyeksponować flagę

flaga na maszt

Maszt flagowy może zostać wykorzystany do realizacji różnego rodzaju celów. Często stanowi on nośnik reklamowy dla danego przedsiębiorstwa, na którym zainstalować można reklamę produktu, usługi lub jakiegoś wydarzenia. Na masztach zawiesić można również flagi państwowe. Odbiorcami tego rodzaju akcesoriów mogą być więc zarówno instytucje państwowe, publiczne lub prywatne. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru odpowiedniego dla siebie masztu? Jaki producent oferuje maszty i flagi dobrej jakości?

Rodzaje masztów flagowych

Rodzaj masztu powinien być właściwie dopasowany do konkretnej sytuacji, w której zostanie on wykorzystany. Podstawową kwestią jest rodzaj materiału, z którego wykonany został maszt. Zasadniczo dzielą się one na maszty kompozytowe oraz aluminiowe. Maszty wykonane z aluminium charakteryzują się bardzo dużą uniwersalnością. Świetnie sprawdzają się w każdym otoczeniu, natomiast ich transport nie przysparza większego problemu, ponieważ mogą być one przewożone w mniejszych odcinkach i montowane na miejscu. Do masztów kompozytowych zalicza się natomiast produkty wykonane z włókna szklanego. Tworzy się je z jednego, zwężającego się ku górze kawałka rury. Podstawową zaletą takiego rozwiązania, jest bardzo wysoka odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, a także uszkodzenia mechaniczne.

Na rynku nabyć można między innymi standardowe maszty flagowe, w przypadku których flaga wciągana jest za pomocą linki prowadzonej na zewnątrz masztu. Unieruchamia się ją we właściwej pozycji węzłem żeglarskim, który wiązany jest na knadze. Wykorzystać można również maszty flagowe na zamek, gdzie linka prowadzona jest wewnątrz masztu, natomiast mechanizm unieruchamiający zamykany jest na klucz. Maszty z windtrackerem posiadają poziome, obrotowe ramię, które zapobiega zjawisku owijania się flagi wokół masztu. Dostępne są także maszty flagowe z korbą. W tym przypadku linka prowadzona jest za pomocą mechanizmu korbowego. Natomiast w masztach flagowych typu baner, nie zastosowano linki. W celu umieszczenia na nim flagi wymagane jest położenie masztu.

Jak dopasować flagę do masztu?

Nie tylko rodzaj masztu stanowi istotny element przy ekspozycji materiałów reklamowych lub flagi, ale również odpowiednie dopasowanie konstrukcji. Chodzi między innymi o dobór wymiarów, które muszą właściwie ze sobą współgrać. Wielkość flagi na maszcie to nie tylko walory estetyczne. Należy bowiem pamiętać o tym, że flaga stanowi dla konstrukcji dodatkowe obciążenie. Odgrywa to największe znaczenie w momencie, gdy materiał zamoknie lub pojawiają się bardzo mocne podmuchy wiatru. W takim przypadku zbyt duże wymiary flagi mogą nawet doprowadzić do uszkodzenia całej konstrukcji.

Dopasowując flagę do masztu, należy zwrócić uwagę na jej rodzaj. Długość flagi poziomej powinna wynosić około jednej czwartej długości całego masztu. W przypadku flagi pionowej zaleca się natomiast, by jej rozmiary nie przekraczały połowy wysokości masztu. Szerokość powinna wynosić maksymalnie 150 cm. Trzymanie się tych zasad pozwala na uniknięcie ewentualnych problemów i powstawania uszkodzeń. Jak zatem wybrać odpowiedni produkt? Gdzie kupić najlepsze flagi w Bielsku-Białej?

Czym się kierować przy wyborze masztu?

Wybór odpowiedniego masztu z całą pewnością musi stanowić dobrze przemyślaną decyzję. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim czynniki, które bezpośrednio wpływają na jego funkcjonalność. Dlatego też ważna jest jego wysokość, sposób podnoszenia oraz opuszczania flagi, materiał z którego został wykonany maszt oraz aspekty wizualne.

Szeroki wybór doskonałej jakości masztów, znaleźć można w ofercie firmy Reklama 3000. Producent oferuje maszty, flagi oraz szereg innych artykułów reklamowych i wystawienniczych. Maszty oferowane są w różnorodnych wysokościach: 6, 8, 10, 12 metrów lub też w innych rozmiarach, co uzależnione jest od oczekiwań stawianych ze strony zamawiającego. Skorzystać można z masztów aluminiowych lub też bardzo odpornych masztów z włókna szklanego. Reklama 3000 Bielsko-Biała, zajmująca się sprzedażą artykułów takich jak flagi i maszty flagowe, posiada maszty stacjonarne, teleskopowe lub maszty EKO, dostępne w wersji z wysięgnikiem lub standard. Można tu nabyć zarówno tradycyjne maszty stacjonarne na stałe umieszczane w podłożu, jak i przenośne maszty teleskopowe z regulowaną wysokością i podstawą najazdową, do wbijania lub wkręcania w ziemię.